Menu Reference

Muž mezi květinami Petr Kopáč

Vystudoval jsem střední zahradnickou školu v Kopidlně. To pravé učení ovšem začalo až v praxi a trvá až do dnes. Po maturitě mé první kroky vedly do nejvýznamnějšího květinářství na Slovensko do Bratislavy s názvem Orchidea. S odstupem času jsem začal působit v Pardubicích, kde jsem inicioval přerod obchodu Zelený dům na ryzí a dodnes prestižní květinářství. Vývoj tomu chtěl, abych se při výzdobě Grand hotelu Pupp v Karlových Varech domluvil na svém dalším působení v pražském květinářství Floraservis, poskytující květiny pro mnoho státních institucí. Dále jsem si už pod hlavičkou Holandských květin vyzkoušel   vedení výzdob v hotelech Hilton a Intercontinental. Současně jsem stíhal soutěžit a vzdělávat se na seminářích v zahraničí. Talent a nadání bylo oceněno dvěma tituly Mistr České republiky a dalšími prvenstvími na ostatních soutěžích. Následovalo přijetí do odborné hodnotící jury, a tak jsem se stal kvalifikovaným hodnotitelem floristických soutěžích, včetně mistrovství ČR a SR. Naši zemi reprezentuji v Polsku, Rakousku, Německu, italském Miláně a na mnoha místech Slovenska. Cestuji i u nás a předvádím jak odborné, tak i laické veřejnosti, co je v tomto oboru nového. Jsem také spoluautorem nové učebnice floristiky, kde jsem zpracoval a určil základní typy svatebních kytic, které se učí na středních školách. V tuto dobu jsem byl také zapsán do modré švýcarské encyklopedie „Who is Who?“ za zásluhy o floristický obor. Dlouhá léta jsem byl členem pracovní skupiny holandské květinářské kanceláře. V roce 2007 jsem založil firmu Květiny pro labužníky. Základem je kreativní činnost v dílně, kde vše sám připravuji s radostí a pečlivostí, jako by to bylo třeba na soutěž. Rád předávám zkušenosti dál, tak jak jsem je dostával. Působím v lektorské a publikační činnosti. Velmi dlouhá léta připravuji dekorace a adventní věnec pro pořad ČT Adventní koncerty a ani tento rok tomu nebude jinak. Je mi ctí, že jsem byl oslovený pro výzdobu právě tohoto pořadu.

 

Největší podíl mé práce tvoří samozřejmě svatební vazby, kterým se věnuji dvacet let, ale stejně tak se rád kreativně vyřádím na vánočních dekoracích nebo výzdobách veřejných prostor. Podzim je ve znamení dušičkových dekorací, dělám je vkusně a čistě, tak to mám rád. Smuteční dekorace připravuji s pečlivostí a z čerstvých květin, nikoliv z levných vazbových. Jsem toho názoru že je to to poslední, co můžeme člověku věnovat.

Působím v malé obci na Pardubicku, s názvem Vyšehněvice, říkáte si, že bych se tu s takovým potenciálem zakopal? Kdepak! Jsem tu šťastný, a to je poznat i na mé práci. Rád Vás u nás přivítám. Za případnou prací samozřejmě rád přijedu.

 

 

 

 

http://www.rozhlas.cz/pardubice/jakdnesziji/_zprava/muz-mezi-kvetinami-petr-kopac--1018901

 

http://www.svatebni-inspirace.cz/clanky.aspx?id=97&n=mit-svatebni-kytici-od-mistra-cr-ve-floristice-je-to-snadnejsi-nez-si-myslite

 

https://www.tyden.cz/rubriky/relax/bydleni/dominanta-ve-vaze-nebo-v-kvetinaci_85973.html