Menu Reference

Chlap mezi květinami, Petr Kopáč

petr kopáč

 

Mistr České republiky ve floristice roku

 

2002 a 2006

 

 

Vystudoval jsem Střední zahradnickou školu v Kopidlně. To pravé učení ovšem začalo až v praxi a trvá dodnes. Po maturitě mé první kroky vedly do nejvýznamnějšího květinářství na Slovensku, do Bratislavy, s názvem Orchidea. S odstupem času jsem začal působit v Pardubicích, kde jsem inicioval přerod obchodu Zelený dům na ryzí a dodnes prestižní květinářství. Vývoj tomu chtěl, abych se při výzdobě Grand hotelu Pupp v Karlových Varech domluvil na svém dalším působení v pražském květinářství Floraservis, poskytujícím květiny mnoha státním institucím. Dále jsem si už pod hlavičkou Holandských květin vyzkoušel vedení výzdob v hotelích Hilton a Intercontinental v Praze. Současně jsem soutěžil a vzdělával se na seminářích v zahraničí. Má práce a talent byly oceněny dvěma tituly Mistra České republiky a dalšími prvenstvími na ostatních soutěžích. Následovalo přijetí do odborné hodnotící jury, a tak jsem se stal kvalifikovaným hodnotitelem floristických soutěžích, včetně mistrovství ČR a SR. Naši zemi reprezentuji v Polsku, Rakousku, Německu, italském Miláně a na mnoha místech Slovenska. Cestuji i u nás a předvádím odborné i laické veřejnosti, co je v oboru nového. Jsem také spoluautorem nové učebnice floristiky, kde jsem zpracoval a určil typy svatebních kytic. Podle této učebnice se učí studenti středních škol. V tuto dobu jsem byl také zapsán do modré švýcarské encyklopedie „Who is Who?“ za zásluhy o floristický obor. Dlouhá léta jsem byl členem pracovní skupiny holandské květinářské kanceláře. V roce 2007 jsem založil firmu Květiny pro labužníky. Základem je kreativní činnost v dílně, kde vše sám připravuji, s radostí a pečlivostí, jako by to bylo třeba na soutěž. Rád předávám zkušenosti dál tak, jak jsem je dostával já. Věnuji se lektorské a publikační činnosti.

 

Dlouhá léta jsem připravoval dekorace a adventní věnec pro Adventní koncerty České televize. Je mi ctí, že jsem byl osloven pro výzdobu právě tohoto pořadu.

 

V poslední době jsem byl školitelem pracovníků firem a značek Darujtekvetinu.cz, ABC květiny, Holflor studio1, s.r.o. a Květiny u Bláni.

 

Největší podíl mé práce tvoří samozřejmě svatební vazby, kterým se věnuji 20 let, ale stejně tak se rád kreativně "vyřádím" při vánočních dekoracích nebo výzdobách veřejných prostor. Podzim je ve znamení dušičkových dekorací, vyrábím je tradičním, poctivým technickým způsobem, vkusně a čistě, tak to mám rád. Smuteční dekorace připravuji s pečlivostí a z čerstvých květin, nikoliv z levných vazbových. Jsem toho názoru, že jde o žádoucí přístup lásky při doprovázení zesnulého na poslední cestě.

 

Působím v malé obci na Pardubicku, ve Vyšehněvicích. Že bych se tu zakopal? Naopak! Jsem tu šťastný a věřím, že je to vidět i na mé práci. Rád Vás u nás přivítám. A za případnou prací samozřejmě rád přijedu.

 

 

 

 

http://www.rozhlas.cz/pardubice/jakdnesziji/_zprava/muz-mezi-kvetinami-petr-kopac--1018901

 

http://www.svatebni-inspirace.cz/clanky.aspx?id=97&n=mit-svatebni-kytici-od-mistra-cr-ve-floristice-je-to-snadnejsi-nez-si-myslite

 

https://www.tyden.cz/rubriky/relax/bydleni/dominanta-ve-vaze-nebo-v-kvetinaci_85973.html